YAPI KAYIT BELGESİ BEDELİ NASIL HESAPLANACAK?

Yapı Kayıt Belgesi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yapı Kayıt Belgesi

İmar Barışı kapsamında kanundaki koşulları sağlayanlar yapı kayıt belgesi alındıktan sonra cins değişikliği ve kat mülkiyeti tesis edilebilecektir.

Yapı kayıt belgesi başvuru süreci nasıl işliyor?

Aykırılığın kapsamının, yapının kullanım amacının, toplam yapı alanının, toplam bağımsız bölüm, sayısının, arsa birim değerinin, arsa yüz ölçümünün, yapı sınıfının, aykırılığın niteliğinin, yapıya ait fotoğrafların yer aldığı belgeler eksiksiz olarak toplanmalı ve bir uzman tarafından hazırlanmalıdır.

Yapı Kayıt Belgesi alan binalar için yıkılma endişesi son bulacaktır. Ancak depremsellik açısından yapılarda alınması gereken her türlü tedbiri bina malikleri alacaklardır. Ayrıca yapı kayıt beldesi alan yapı üzerindeki cezalarda kalkacaktır.

YAPI KAYIT BELGESİ ALAN YAPI YENİLENEBİLECEK Mİ?

İmar Affı kapsamında alınacak yapı kayıt belgesi, yapının yeniden yapılmasına veya kentsel dönüşüm uygulamasına kadar geçerli olacaktır.

İmar Barışı kapsamında Yapı kayıt belgesi düzenlenen yapıların yenilenmesi durumunda yürürlükte olan imar mevzuatı hükümleri uygulanır ve düzenlenen yapı kayıt belgesi imar açısından herhangi bir kazanılmış hak sağlamaz, müktesep oluşturmaz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.